Tajna

Pod názvom Tajna sa ukrýva rodinné vinárstvo zamerané na výrobu kvalitných vín z vlastných viníc. Našou víziou je dostať sa ku kvalitnému vinu cez korene vlastného vinohradu, jeho precíznym obrábaním a vlastným spracovaním.
História firmy začala v roku 2011 výsadbou nového vinohradu s rozlohou 6,5ha a v roku 2013 pokračovala výsadbou na rozlohu 9,5ha. Vinohrady sa nachádzajú na hone SARI vo Vrábeľskom vinohradníckom regióne pri obci Tajná, ktorej názov vinárstvo hrdo nesie. Vinič vysadený na juhozápadnej expozícii v smere prevládajúcich vetrov sa teší dostatočnému slnečnému svitu a minerálnej pôde.
V roku 2012 sa ukončila prvá etapa výsadby vinárstva vybudovaním priestorov na vinohradnícku techniku a zázemie pre zamestnancov. Od roku 2013 stavba pokračovala celkovou rekonštrukciou pôvodnej hospodárskej budovy a pivnice. Nový projekt oficiálne predstavili verejnosti 12. júna 2015 spolu s uvedením prvej kolekcie vín na trh.
Samozrejmosťou sú priestory na spracovanie hrozna vybavené modernou šetrnou technológiou, sklad a sudová pivnica zrenie vína. V roku 2017 sa dokončila tretia etapa výsadby vinohradov na historickom hone Nad Hoferskou, ktorý takmer po storočnej prestávke ožije vínom. Vinárstvo poskytuje krásne degustačné priestory s veľkou verandou vsadenou priamo vo vinohrade a s výhľadom na okolitú vidiecku krajinu.
Tajna