Schumann-Nägler

Naša rodina je už 575 rokov pevnou súčasťou vinárskej histórie oblasti Rheingau. Sme na to patrične hrdí a v súčasnosti vedie vinárstvo 25ta generácia rodiny. 26ta generácia sa už hrá vo vinohradoch na schovávačku. Trvácnosť a tradícia nie sú u nás moderným marketingovým nástrojom ale sú súčasťou rodinnej fi lozofi e. Vedenie vinárstva a výroba vína majú vždy niečo dočinenia so zodpovednosťou voči prírode, našim zákazníkom a našej rodine. Spájame tradičné vinárstvo s najmodernejšími poznatkami a technológiami. Našim cieľom je dosiahnutie maximálnej kvality v symbióze s kvalitou. To je naším hnacím motorom a dennou výzvou. 

Celoročne sa intenzívne staráme o naše vinohrady a hrozno, aby výsledkom bola najvyššia kvalita z našich najlepších polôh. Naše vína sú pravé deti prírody. Jemná klíma oblasti Rheingau, zásaditá bridlicová pôda a ohľaduplné vinárstvo dodávajú našim vínam nezameniteľnú mineralitu a typickú schumannovskú glazúru. Táto fi lozofi a je medzinárodne ocenená. Medzi najznámejších zákazníkov a fanúšikov vín z vinárstva Schumann - Nägler patril aj bývalý prezident Spojených štátov amerických Ronald Regan. Popri rôznych zlatých a strieborných medailách bol v roku 2013 náš Riesling vybraný medzi top 50 nemeckých vín v súťaži Wines of Germany.

Rieslingy a Pinot Noir ( v Reingau sa nazýva Spätburgunder) sú ideálnym spoločníkom ku všetkým jedlám, je jedno či to je slávnostná večera, alebo nekomplikovaný obed. Takým typickým príkladom je Oscar Reingau - Riesling - vyvážené víno medzi obsahom alkoholu, pikantnými kyselinkami a pevným telom. Táto kombinácia zvýrazní a doplní jedlo bez toho, aby ho výrazne prevyšovalo.
Schumann-Nägler