Článok 10.05.2017

En Primeur 2016

En Primeur 2016

Jednou z charakteristických čŕt oblasti Bordeaux je unikátny spôsob obchodovania s vínom En Primeur. Všetky klasifikované Chateau s malými výnimkami obchodujú svoje vína cez negociantov, ktorí nahrádzajú obchodné oddelenia ako ich poznáme z klasických vinárskych firiem. História En Primeur sa začala rodiť už v 17tom storočí a trvá podnes.

Každoročne na prelome marca a apríla sa v Bordeaux pravidelne stretávajú vinársky odborníci a obchodníci z celého sveta, aby ochutnali mladé vína z predchádzajúceho ročníka. Výsledky týždňa En Primeur sleduje celý vinársky svet. Výsledok tejto kampane totiž ovplyvňuje ceny vín, za ktoré sa budú predávať. Hodnotenia expertov ako Wine Spectator, Wine Advocate, James Suckling udávajú trend. Výhodou nákupu vín v rámci En Primeur je možnosť kúpiť "veľké" vína za výrazne nižšiu cenu, než za akú sa budú predávať po oficiálnom uvedení do predaja.

Provino Vám ponúka možnosť zúčastniť sa na En Primeur nákupe prostredníctvom svojich negociantov. Na Slovensku sme jednoznačne najlepšou alternatívou a doslova neexistuje víno, ktoré by sme nevedeli ponúknuť svojim zákazníkom. Môže to byť príležitosť zadovážiť si špičkové víno za výbornú cenu pre vlastnú spotrebu, alebo ako investíciu s cieľom ďalšieho zhodnotenia.

Ak máte zájem o nákup vín formou En Primeur, tak Vás radi zaregistrujeme do databázy zákazníkov a budete dostávať aktuálne ceny v prebiehajúcej kampani. Zaregistrovať sa môžete na mailovej adrese rado@provino.sk . Takisto Vám radi urobíme bezplatnú prezentaciu možností buď osobne, alebo mailom.

Zoznam na stiahnutie